Klimalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

 • Hangi kapasitede klima seçmeliyim?
  Kullanacağımız klimanın ısıtma ve soğutma kapasitesi binanın yapısına, iç ve dış ortam şartları gibi bir çok parametreye bağlıdır ve mutlaka profesyonel biri tarafından hesaplanmalıdır.
 • Klimamı aldıktan sonra nasıl monte edebilirim?
  Klima cihazlarının montaj yerleri ve montaj şekilleri çok önemlidir. Bu nedenle montajın uzman bir ekip tarafından yapılması gerekir.
 • Klimanın sağlık açısından bir zararı var mı?
  Yeri yanlış seçilmiş, yanlış monte edilmiş veya kalitesiz bir klima sağlığınıza zarar verebilir. Ancak klimanın sağlık açısından büyük faydalarının olduğu bilimsel otoriteler tarafından bildirilmektedir. Özellikle yaşlılar, kalp ve şeker hastalarına klima tize ortamda bulunmaları tavsiye edilmektedir.
 • Klima alırken nelere dikkat edilmeli?
  Klimayı satan firmanın tüketici memnuniyetini ilke edinmiş, tüketicisini bilgilendiren, keşif ve montaj hizmetini eksiksiz gerçekleştirebilen bir firma olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca servis ağı güçlü ve yedek parça garantisini en az 10 yıl süre ile veren firma tercih edilmelidir.
 • Klima için servis hizmeti ne kadar önemli?
  Klima cihazları iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalan cihazlardır. Cihazların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenmeler cihaz performansında düşüklüğe neden olur. Ayrıca cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekir. Bu nedenle klima cihazlarında yılda iki sefer bakım yapılması son derece önemlidir. Servis teşkilatının yaygınlığı tüketici için bu nedenle önemlidir.
 • Klimaların performansı neye bağlıdır?
  Klimaların ne kadar iyi soğuttuğu veya ısıttığı diş ve iç hava sıcaklığına bağlıdır. Dış hava sıcaklığı arttıkça klimaların soğutma performansları düşer. Dış hava sıcaklığı düştüğünde ise ısıtma performansı düşer.
 • İnsan sağlığı açısından uygun ortan şartları nedir?
  Ev ve işyerlerinde 23°C sıcaklık 50% bağıl nemin ideal koşullar olduğu geniş kitlelerce kabul edilmiştir. Böyle bir genelleme başka mekanlar icin geçerli değildir.

 

Burada yer almayan diğer markaların tamir, bakım, onarım hizmetini vermekteyiz

Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.


SERVİS ÇAĞIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  SORULARINIZ İÇİN UZMANLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ 444 0 517  
www.tamircim.com  
10079
12850 12355 12498 10956 12739

 
ÇAĞRI MERKEZİ 444 0 517

KlimaStores | Klima Yetkili Servis
Copyright
© 2011 - Tamircim.com - ALTOGRUP Tüm Hakları Saklıdır

 

Tamircim.com
ÇAĞRI MERKEZİ

444 0 517